
Murata Electronics
Product No:
LQW18AN4N9B80D
Manufacturer:
Package:
0603 (1608 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 4.9NH 1.2A 81 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2375
0.2375
10
0.2071
2.071
25
0.18126
4.5315
50
0.15542
7.771
100
0.1425
14.25
250
0.129542
32.3855
500
0.121752
60.876
1000
0.093262
93.262
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 23 @ 250MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±0.1nH |
| Inductance | 4.9 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQW18AN |
| DC Resistance (DCR) | 81mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1.2 A |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 7.3GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |