
Murata Electronics
Product No:
LQW18AN56NJ80D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 56NH 770MA 0.26OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.19
0.19
10
0.1729
1.729
25
0.15352
3.838
50
0.13053
6.5265
100
0.11514
11.514
250
0.105564
26.391
500
0.09595
47.975
1000
0.080598
80.598
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | 38 @ 200MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 56 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm) |
| Base Product Number | LQW18AN |
| DC Resistance (DCR) | 260mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 770 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 2.6GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |