
Murata Electronics
Product No:
LQW18AN58NG8ZD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 58NH 700MA 0.3OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.2299
2.299
25
0.2014
5.035
50
0.17271
8.6355
100
0.15827
15.827
250
0.143944
35.986
500
0.13528
67.64
1000
0.103626
103.626
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | 35 @ 200MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 58 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm) |
| Base Product Number | LQW18AN |
| DC Resistance (DCR) | 300mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 700 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 2.4GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |