
Murata Electronics
Product No:
LQW18AN82NJ00D
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 82NH 250MA 0.6OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.152
0.152
10
0.13775
1.3775
25
0.12274
3.0685
50
0.10431
5.2155
100
0.09215
9.215
250
0.084436
21.109
500
0.07676
38.38
1000
0.064476
64.476
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | 34 @ 150MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 82 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQW18AN |
| DC Resistance (DCR) | 600mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 250 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 2GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |