
Murata Electronics
Product No:
LQW18ANR22G80D
Manufacturer:
Package:
0603 (1608 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 220NH 280MA 2.08OHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1995
0.1995
10
0.18145
1.8145
25
0.16112
4.028
50
0.13699
6.8495
100
0.120935
12.0935
250
0.110808
27.702
500
0.100738
50.369
1000
0.084626
84.626
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 25 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 220 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQW18AN |
| DC Resistance (DCR) | 2.08Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 280 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 1.33GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |