
Murata Electronics
Product No:
LQW18ANR27G00D
Manufacturer:
Package:
0603 (1608 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 270NH 110MA 3.4OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.171
0.171
10
0.15105
1.5105
25
0.13452
3.363
50
0.11419
5.7095
100
0.1007
10.07
250
0.09234
23.085
500
0.083961
41.9805
1000
0.070528
70.528
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 30 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 270 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQW18AN |
| DC Resistance (DCR) | 3.4Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 110 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 960MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |