
Murata Electronics
Product No:
LQW18AS3N3J00D
Manufacturer:
Package:
0603 (1608 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 3.3NH 700MA 45MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.152
0.152
10
0.13395
1.3395
25
0.11894
2.9735
50
0.10108
5.054
100
0.089205
8.9205
250
0.081814
20.4535
500
0.074366
37.183
1000
0.062462
62.462
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | 35 @ 250MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 3.3 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Air |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQW18AS |
| DC Resistance (DCR) | 45mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 700 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 5.9GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |