
Murata Electronics
Product No:
LQW18ASR15G0ZD
Manufacturer:
Package:
0603 (1608 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 150NH 280MA 920MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.19475
1.9475
25
0.17252
4.313
50
0.14687
7.3435
100
0.12958
12.958
250
0.11875
29.6875
500
0.107939
53.9695
1000
0.090668
90.668
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Q @ Freq | 28 @ 150MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 150 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQW18AS |
| DC Resistance (DCR) | 920mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 280 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 990MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 150 MHz |