
Murata Electronics
Product No:
LQW18ASR20J0ZD
Manufacturer:
Package:
0603 (1608 Metric)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 200NH 200MA 1.98OHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.209
0.209
10
0.18525
1.8525
25
0.16492
4.123
50
0.14022
7.011
100
0.123785
12.3785
250
0.113468
28.367
500
0.103151
51.5755
1000
0.08664
86.64
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Q @ Freq | 25 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 200 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQW18AS |
| DC Resistance (DCR) | 1.98Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 200 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 900MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |