
Murata Electronics
Product No:
LQW18ASR22G00D
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
FIXED IND
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1615
0.1615
10
0.1425
1.425
25
0.12654
3.1635
50
0.10773
5.3865
100
0.095
9.5
250
0.087058
21.7645
500
0.079154
39.577
1000
0.06649
66.49
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW15 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | 25 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 220 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQW18AS |
| DC Resistance (DCR) | 2.1Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 200 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Frequency - Self Resonant | 900MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |