
Murata Electronics
Product No:
LQW18ASR39J00D
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.152
0.152
10
0.13395
1.3395
25
0.11894
2.9735
50
0.10108
5.054
100
0.089205
8.9205
250
0.081814
20.4535
500
0.074366
37.183
1000
0.062462
62.462
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW15 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | 25 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 390 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQW18AS |
| DC Resistance (DCR) | 4.35Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 100 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Frequency - Self Resonant | 900MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |