
Murata Electronics
Product No:
LQW18CN85NJ0ZD
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
FIXED IND 85NH 1.4A 60 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5035
0.5035
10
0.437
4.37
25
0.40546
10.1365
50
0.34295
17.1475
100
0.31179
31.179
250
0.293132
73.283
500
0.261934
130.967
1000
0.21205
212.05
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 85 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQW18CN |
| DC Resistance (DCR) | 60mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1.4 A |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Frequency - Self Resonant | 1.38GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 10 MHz |