
Murata Electronics
Product No:
LQW18CNR39J00D
Manufacturer:
Package:
0603 (1608 Metric)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 390NH 620MA 280MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.3952
3.952
25
0.3667
9.1675
50
0.31027
15.5135
100
0.282055
28.2055
250
0.265164
66.291
500
0.236949
118.4745
1000
0.191824
191.824
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 390 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQW18CN |
| DC Resistance (DCR) | 280mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 620 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 570MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 10 MHz |