
Murata Electronics
Product No:
LQW18CNR65J0ZD
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
FIXED IND 650NH 430MA 520MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5035
0.5035
10
0.437
4.37
25
0.40546
10.1365
50
0.34295
17.1475
100
0.31179
31.179
250
0.293132
73.283
500
0.261934
130.967
1000
0.21205
212.05
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW18 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 650 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LQW18CN |
| DC Resistance (DCR) | 520mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 430 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Frequency - Self Resonant | 510MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 10 MHz |