
Murata Electronics
Product No:
LQW21FTR47M0HL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 0.47UH 1100MA POWRTRN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.482
1.482
10
1.37845
13.7845
25
1.27224
31.806
50
1.0602
53.01
100
0.996645
99.6645
250
0.890606
222.6515
500
0.763382
381.691
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW21 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 470 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
| DC Resistance (DCR) | 50mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 900 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 470MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 1A |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |