
Murata Electronics
Product No:
LQW21HN1R2J00L
Manufacturer:
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 1.2UH 100MA 3.12OHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.3667
3.667
25
0.34086
8.5215
50
0.28842
14.421
100
0.2622
26.22
250
0.246468
61.617
500
0.220229
110.1145
1000
0.178286
178.286
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW21 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 30 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 1.2 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
| Base Product Number | LQW21HN |
| DC Resistance (DCR) | 3.12Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 100 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 400MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 10 MHz |