
Murata Electronics
Product No:
LQW21HNR82J00L
Manufacturer:
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 820NH 125MA 2.34OHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.3667
3.667
25
0.34086
8.5215
50
0.28842
14.421
100
0.2622
26.22
250
0.246468
61.617
500
0.220229
110.1145
1000
0.178286
178.286
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | LQW21 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 35 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 820 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
| Base Product Number | LQW21HN |
| DC Resistance (DCR) | 2.34Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 125 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 480MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 10 MHz |