
Murata Electronics
Product No:
LQW2BAN47NG00L
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 47NH 1.25A 200MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.4066
4.066
25
0.37734
9.4335
50
0.3192
15.96
100
0.29013
29.013
250
0.272764
68.191
500
0.243751
121.8755
1000
0.197324
197.324
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 70 @ 500MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 47 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2015 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm) |
| Base Product Number | LQW2BAN |
| DC Resistance (DCR) | 200mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1.25 A |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 1.5GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 200 MHz |