
Murata Electronics
Product No:
LQW2BANR11G00L
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 110NH 970MA 380MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.40565
4.0565
25
0.37696
9.424
50
0.31901
15.9505
100
0.290035
29.0035
250
0.272612
68.153
500
0.243599
121.7995
1000
0.19721
197.21
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 57 @ 250MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 110 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2015 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm) |
| Base Product Number | LQW2BAN |
| DC Resistance (DCR) | 380mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 970 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 1.2GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 150 MHz |