
Murata Electronics
Product No:
LQW2BANR13G00L
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 130NH 950MA 420MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.4066
4.066
25
0.37734
9.4335
50
0.31939
15.9695
100
0.29032
29.032
250
0.27284
68.21
500
0.243827
121.9135
1000
0.197382
197.382
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 56 @ 250MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 130 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2015 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm) |
| Base Product Number | LQW2BAN |
| DC Resistance (DCR) | 420mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 950 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 1GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 150 MHz |