
Murata Electronics
Product No:
LQW2BANR18G00L
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 180NH 800MA 580MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.40565
4.0565
25
0.37696
9.424
50
0.31901
15.9505
100
0.290035
29.0035
250
0.272612
68.153
500
0.243599
121.7995
1000
0.19721
197.21
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 53 @ 250MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 180 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2015 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm) |
| Base Product Number | LQW2BAN |
| DC Resistance (DCR) | 580mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 800 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 920MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |