
Murata Electronics
Product No:
LQW2BANR20J00L
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 200NH 750MA 630MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.437
0.437
10
0.38665
3.8665
25
0.35872
8.968
50
0.30343
15.1715
100
0.27588
27.588
250
0.259312
64.828
500
0.231724
115.862
1000
0.187587
187.587
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 53 @ 250MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 200 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2015 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm) |
| Base Product Number | LQW2BAN |
| DC Resistance (DCR) | 630mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 750 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 920MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |