
Murata Electronics
Product No:
LQW2BAS12NJ00L
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 12NH 600MA 150MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.19855
1.9855
25
0.1767
4.4175
50
0.1501
7.505
100
0.13243
13.243
250
0.12141
30.3525
500
0.110371
55.1855
1000
0.09271
92.71
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 50 @ 500MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 12 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2015 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Air |
| Size / Dimension | 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm) |
| Base Product Number | LQW2BAS |
| DC Resistance (DCR) | 150mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 600 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 4GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 250 MHz |