
Murata Electronics
Product No:
LQW2BAS3N0J00L
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 3NH 800MA 60 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.37145
3.7145
25
0.32528
8.132
50
0.27892
13.946
100
0.255645
25.5645
250
0.232446
58.1115
500
0.2185
109.25
1000
0.167352
167.352
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 65 @ 1.5GHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 3 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2015 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Air |
| Size / Dimension | 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm) |
| Base Product Number | LQW2BAS |
| DC Resistance (DCR) | 60mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 800 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 12.2GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 250 MHz |