
Murata Electronics
Product No:
LQW2BAS91NJ00L
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 91NH 400MA 480MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2375
0.2375
10
0.2128
2.128
25
0.18924
4.731
50
0.16074
8.037
100
0.14193
14.193
250
0.130074
32.5185
500
0.118256
59.128
1000
0.099342
99.342
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 65 @ 500MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 91 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2015 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Air |
| Size / Dimension | 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm) |
| Base Product Number | LQW2BAS |
| DC Resistance (DCR) | 480mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 400 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 1.33GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 150 MHz |