
Murata Electronics
Product No:
LQW2BASR12G00L
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 120NH 400MA 510MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2375
0.2375
10
0.2109
2.109
25
0.18468
4.617
50
0.15827
7.9135
100
0.14516
14.516
250
0.131936
32.984
500
0.124013
62.0065
1000
0.09499
94.99
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 50 @ 250MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 120 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2015 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | - |
| Size / Dimension | 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm) |
| Base Product Number | LQW2BAS |
| DC Resistance (DCR) | 510mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 400 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 1.1GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 150 MHz |