
Murata Electronics
Product No:
LQW2BHN15NK13L
Manufacturer:
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 15NH 1A 40 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.3838
3.838
25
0.33554
8.3885
50
0.28747
14.3735
100
0.263625
26.3625
250
0.239628
59.907
500
0.225264
112.632
1000
0.172539
172.539
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 40 @ 250MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 15 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.059" W (2.00mm x 1.50mm) |
| Base Product Number | LQW2BHN |
| DC Resistance (DCR) | 40mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Height - Seated (Max) | 0.070" (1.78mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 3.1GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |