
Murata Electronics
Product No:
LQW2BHN39NG03L
Manufacturer:
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 39NH 730MA 90 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.4161
4.161
25
0.38608
9.652
50
0.32661
16.3305
100
0.29697
29.697
250
0.279148
69.787
500
0.249451
124.7255
1000
0.201932
201.932
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 40 @ 250MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 39 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.059" W (2.00mm x 1.50mm) |
| Base Product Number | LQW2BHN |
| DC Resistance (DCR) | 90mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 730 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.070" (1.78mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 1.7GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |