
Murata Electronics
Product No:
LQW2BHNR22G03L
Manufacturer:
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 220NH 240MA 700MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.475
0.475
10
0.4161
4.161
25
0.38608
9.652
50
0.32661
16.3305
100
0.29697
29.697
250
0.279148
69.787
500
0.249451
124.7255
1000
0.201932
201.932
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 35 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 220 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.059" W (2.00mm x 1.50mm) |
| Base Product Number | LQW2BHN |
| DC Resistance (DCR) | 700mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 240 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.070" (1.78mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 500MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |