
Murata Electronics
Product No:
LQW2BHNR47J03L
Manufacturer:
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 470NH 160MA 2.8OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.3838
3.838
25
0.33554
8.3885
50
0.28747
14.3735
100
0.263625
26.3625
250
0.239628
59.907
500
0.225264
112.632
1000
0.172539
172.539
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 15 @ 25.2MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 470 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.059" W (2.00mm x 1.50mm) |
| Base Product Number | LQW2BHN |
| DC Resistance (DCR) | 2.8Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 160 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.070" (1.78mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 0805 (2012 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 350MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |