
Murata Electronics
Product No:
LQW2UASR47J00L
Manufacturer:
Package:
1008 (2520 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 470NH 470MA 1.19OHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2375
0.2375
10
0.2109
2.109
25
0.18468
4.617
50
0.15827
7.9135
100
0.14516
14.516
250
0.131936
32.984
500
0.124013
62.0065
1000
0.09499
94.99
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 45 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 470 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Air |
| Size / Dimension | 0.103" L x 0.096" W (2.62mm x 2.45mm) |
| Base Product Number | LQW2UAS |
| DC Resistance (DCR) | 1.19Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 470 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.080" (2.03mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 1008 (2520 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 450MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 25 MHz |