
Murata Electronics
Product No:
LQW2UASR68F0CL
Manufacturer:
Package:
1008
Batch:
-
Description:
FIXED IND 680NH 400MA 1.47OHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5225
0.5225
10
0.4598
4.598
25
0.42712
10.678
50
0.36157
18.0785
100
0.328605
32.8605
250
0.308902
77.2255
500
0.276051
138.0255
1000
0.223468
223.468
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | 45 @ 100MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±1% |
| Inductance | 680 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1008 (2520 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.103" L x 0.096" W (2.62mm x 2.45mm) |
| Base Product Number | LQW2UAS |
| DC Resistance (DCR) | 1.47Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 400 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.080" (2.03mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 1008 |
| Frequency - Self Resonant | 375MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 25 MHz |