
Murata Electronics
Product No:
LQW31HN23NJ03L
Manufacturer:
Package:
1206 (3216 Metric)
Batch:
-
Description:
FIXED IND 23NH 590MA 46 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6365
0.6365
10
0.55765
5.5765
25
0.51756
12.939
50
0.43795
21.8975
100
0.39824
39.824
250
0.3743
93.575
500
0.334476
167.238
1000
0.270769
270.769
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Type | Wirewound |
| Series | LQW31 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | 60 @ 436MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 23 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Non-Magnetic |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Base Product Number | LQW31HN |
| DC Resistance (DCR) | 46mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 590 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 1206 (3216 Metric) |
| Frequency - Self Resonant | 1GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |