
TE Connectivity Passive Product
Product No:
LR0204F47R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 47 OHM 1% 1/4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.133
0.133
10
0.1178
1.178
50
0.06327
3.1635
100
0.045125
4.5125
500
0.028006
14.003
1000
0.019874
19.874
5000
0.015352
76.76
10000
0.013775
137.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | LR, Neohm |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 47 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.079" Dia x 0.138" L (2.00mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |