
TE Connectivity Passive Product
Product No:
LR1F221R
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 221 OHM 1% 0.6W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.133
0.133
10
0.1102
1.102
25
0.08018
2.0045
50
0.05795
2.8975
100
0.043035
4.3035
250
0.033022
8.2555
500
0.026011
13.0055
1000
0.018012
18.012
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | LR, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 221 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.6W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.091" Dia x 0.244" L (2.30mm x 6.20mm) |
| Base Product Number | LR1F |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |