
TE Connectivity Passive Product
Product No:
LR1LJR10
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 0.1 OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.31825
3.1825
25
0.24244
6.061
50
0.18012
9.006
100
0.13395
13.395
250
0.113164
28.291
500
0.096995
48.4975
1000
0.0739
73.9
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | LR, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 mOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.091" Dia x 0.244" L (2.30mm x 6.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |