
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
LS4448GS18
Manufacturer:
Package:
SOD-80 QuadroMELF
Batch:
-
Description:
DIODE GP 75V 150MA SOD80
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.152
0.152
10
0.1425
1.425
100
0.07752
7.752
500
0.047709
23.8545
1000
0.032528
32.528
2000
0.027654
55.308
5000
0.024938
124.69
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-80 Variant |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | LS4448 |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-80 QuadroMELF |
| Reverse Recovery Time (trr) | 8 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 25 nA @ 20 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 150mA |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 100 mA |