
Taiyo Yuden
Product No:
LSAPB2016KKTR22M
Manufacturer:
Package:
0806
Batch:
-
Description:
FIXED IND 0.22UH SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.209
0.209
10
0.1843
1.843
25
0.1634
4.085
50
0.13889
6.9445
100
0.122645
12.2645
250
0.112404
28.101
500
0.102182
51.091
1000
0.085832
85.832
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Wirewound |
| Series | LSAP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 220 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0806 (2016 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Metal |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| DC Resistance (DCR) | 26mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 4 A |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0806 |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 5.8A |
| Inductance Frequency - Test | 2 MHz |