
Taiyo Yuden
Product No:
LSQBB160808T100K
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
FIXED IND 10UH 80MA 0.36 OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.19475
1.9475
25
0.17252
4.313
50
0.14687
7.3435
100
0.12958
12.958
250
0.11875
29.6875
500
0.107939
53.9695
1000
0.090668
90.668
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Wirewound |
| Series | LSQB |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 10 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Base Product Number | LSQBB1608 |
| DC Resistance (DCR) | 360mOhm |
| Current Rating (Amps) | 80 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Frequency - Self Resonant | 32MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 2.52 MHz |