
Taiyo Yuden
Product No:
LSQCA322525T100KR
Manufacturer:
Package:
1210
Batch:
-
Description:
FIXED IND 10UH 540MA 0.133OHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.171
0.171
10
0.1558
1.558
25
0.13832
3.458
50
0.11742
5.871
100
0.103645
10.3645
250
0.095
23.75
500
0.086355
43.1775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Wirewound |
| Series | LSQC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 10 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Base Product Number | LSQCA3225 |
| DC Resistance (DCR) | 133mOhm |
| Current Rating (Amps) | 540 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.106" (2.70mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Frequency - Self Resonant | 23MHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |