
Taiyo Yuden
Product No:
LSXND3030QKT100MNG
Manufacturer:
Package:
1212
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 10UH 700MA 264MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.25365
2.5365
25
0.22154
5.5385
50
0.19
9.5
100
0.174135
17.4135
250
0.158308
39.577
500
0.148827
74.4135
1000
0.11399
113.99
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Wirewound |
| Series | LSXN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 10 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1212 (3030 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| DC Resistance (DCR) | 264mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 710 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 120°C |
| Supplier Device Package | 1212 |
| Frequency - Self Resonant | 28MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 700mA |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |