
Taiyo Yuden
Product No:
LSXNH8080YKL151MJG
Manufacturer:
Package:
3131
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FIXED IND 150UH 800MA 546MOHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4275
0.4275
10
0.3705
3.705
25
0.3439
8.5975
50
0.29108
14.554
100
0.264575
26.4575
250
0.24871
62.1775
500
0.222243
111.1215
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiyo Yuden |
| Type | Wirewound |
| Series | LSXN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 150 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 3131 (8080 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
| DC Resistance (DCR) | 546mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 800 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 3131 |
| Frequency - Self Resonant | 5MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 900mA |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |