
Analog Devices Inc.
Product No:
LT1011CN8#PBF
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.6835
4.6835
10
4.20945
42.0945
25
3.97974
99.4935
100
3.448975
344.8975
250
3.272104
818.026
500
2.936051
1468.0255
1000
2.476194
2476.194
2500
2.35238
5880.95
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Type | General Purpose |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Hysteresis | - |
| Output Type | Open-Collector |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| CMRR, PSRR (Typ) | 115dB CMRR |
| Number of Elements | 1 |
| Base Product Number | LT1011 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Output (Typ) | 50mA |
| Propagation Delay (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Current - Quiescent (Max) | 4mA |
| Current - Input Bias (Max) | 0.065µA @ ±15V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 2mV @ ±15V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3V ~ 36V, ±1.5V ~ 18V |