
Analog Devices Inc.
Product No:
LT1013ACN8#PBF
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.842
9.842
10
8.89485
88.9485
25
8.48122
212.0305
100
7.364115
736.4115
250
7.033154
1758.2885
500
6.412595
3206.2975
1000
5.585164
5585.164
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | LT® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 350µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LT1013 |
| Current - Input Bias | 12 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 40 µV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 44 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |