
Analog Devices Inc.
Product No:
LT1013IS8#TRPBF
Manufacturer:
Package:
8-SO
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.742
11.742
10
10.7901
107.901
25
10.34284
258.571
100
9.11297
911.297
250
8.665672
2166.418
500
8.106578
4053.289
1000
7.435698
7435.698
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | LT® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 350µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | LT1013 |
| Current - Input Bias | 15 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 60 µV |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 44 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |