
Analog Devices Inc.
Product No:
LT1033CT#PBF
Manufacturer:
Package:
TO-220-3
Batch:
-
Description:
IC REG LIN NEG ADJ 3A TO220-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.215
9.215
10
8.32675
83.2675
25
7.93934
198.4835
100
6.893675
689.3675
250
6.58388
1645.97
500
6.002936
3001.468
1000
5.228363
5228.363
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Analog Devices Inc. |
| PSRR | 77dB (120Hz) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 3A |
| Base Product Number | LT1033 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Negative |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | - |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Current - Supply (Max) | 5 mA |
| Voltage - Output (Max) | -32V |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Current - Quiescent (Iq) | 3 mA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -1.2V |