Home / Voltage Reference / LT1034BCZ-2.5#TRPBF
LT1034BCZ-2.5#TRPBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT1034BCZ-2.5#TRPBF
Package:
TO-92-3
Description:
IC VREF SHUNT 1.6% TO92-3
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±1.6%
Output Type Fixed
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Product Status Active
Reference Type Shunt, Dual
Voltage - Input -
Current - Output 20 mA
Current - Supply -
Current - Cathode 30 µA
Base Product Number LT1034
Noise - 0.1Hz to 10Hz 6µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package TO-92-3
Temperature Coefficient 20ppm/°C, -
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V, 7V