LT1121IS8-3.3#PBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT1121IS8-3.3#PBF
Package:
8-SO
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8SOIC
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 742
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Analog Devices Inc.
PSRR 58dB (120Hz)
Series -
Package Tube
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Active
Control Features Enable
Current - Output 150mA
Base Product Number LT1121
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 150mA
Current - Supply (Max) 14 mA
Voltage - Output (Max) -
Supplier Device Package 8-SO
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V