Home / Voltage Reference / LT1634BCMS8-1.25#TRPBF
LT1634BCMS8-1.25#TRPBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT1634BCMS8-1.25#TRPBF
Package:
8-MSOP
Description:
IC VREF SHUNT 0.05% 8MSOP
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±0.05%
Output Type Fixed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Input -
Current - Output 100 mA
Current - Supply -
Current - Cathode 7 µA
Base Product Number LT1634
Noise - 0.1Hz to 10Hz 10µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package 8-MSOP
Temperature Coefficient 25ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V