Home / Voltage Reference / LT1634CCZ-2.5#PBF
LT1634CCZ-2.5#PBF
Analog Devices Inc.
Product No:
LT1634CCZ-2.5#PBF
Package:
TO-92-3
Description:
IC VREF SHUNT 0.2% TO92-3
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 92
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series -
Package Bag
Tolerance ±0.2%
Output Type Fixed
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Voltage - Input -
Current - Output 50 mA
Current - Supply -
Current - Cathode 8 µA
Base Product Number LT1634
Noise - 0.1Hz to 10Hz 15µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package TO-92-3
Temperature Coefficient 25ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V